Hledáte náhradní díl a nenašli jste ho? Kontaktujte nás. Pro 100% správnost dílu uvádějte VIN vozu. info@super-parts.cz

Co je VIN a jak zjistit

VIN (Vehicle Identification Number)

Vin je mezinárodně uznávaný identifikátor vozidla. Jedná se vždy o jedinečný 17-ti místný kód na základě kterého lze dohledat a prověřit všechny informace o konkrétním voze jako jsou najeté kilometry, původ, výrobce, model apod. 

Rozdělení VIN - TMBAA25J573008122

VIN lze rozděli do několika částí. První tři znaky značí výrobce vozidla, kde bylo vozidlo vyrobeno a typ vozidla, jedná se o identifikační kódy světových výrobců. Náledujících 5 znaků určuje specifikace jako je model vozu, typ motoru a převodovky apod. 9 znak využívají někteří výrobci jako kontrolní číslici proto chybnému zadání. Zbytek VIN kódu tvoří jedinečný výrobní kód vozidla, poslední 4 znaky musí být číslice

Kde VIN najít

  • Na zadní straně malého technického průkazu
  • Na zadní straně velkého technického průkazu
  • Pod čelním sklem na straně řidiče
  • Na karoserii v motorovém prostoru
  • Na typovém štítku na předních dveřích, sloupku nebo u rezervy

K čemu VIN slouží

Je to nejdůležitější identifikátor každého vozidla. Pod tímto jedinečným identifikátorem je vozidlo vedeno ve všech databázích výrobce, registru vozidel, policie, autoservisů, pojišťoven atp. Potřebujete ho tedy pro spoustu různých úkonů týkajících se vozu, napříklade sepsání kupní smlouvy a následný přepis na nového majitele nebo třeba uzavření pojistky. 

Zároveň si podle VIN můžete prověřit svoje vozidlo nebo to, které třeba plánujete koupit. Dá se zjistit jestli má vozidlo stočený nájezd, jestli bylo havarováno nebo třeba servisní historii a původ.

My Vám na základě VIN můžeme ověřit prakticky každý díl podle jeho originálního čísla, samozřejmě za předpokladu, že je díl původní z výroby a neplánujete přestavbu. Můžeme tak předejít vrácení z důvodu objednání nevhodného dílu a případně nabídnout vhodný díl.